Найбільш поширені хвороби кішок

Всі ми дуже любимо наших вихованців, намагаємося за ними доглядати, пестити, годувати і просто спостерігати за їх поведінкою. Але тварини, також як і люди схильні до різних хвороб і сьогодні ми поговоримо про хвороби кішок.

Відрізнити з першого погляду хвору кішку від здорової не дуже складно. Здорова кішка зазвичай нормально їсть, нормально ходить в туалет, підтримує нормальну вагу (не дуже худа і не дуже товста). Відповідно, у нездорової кішки все навпаки, плюс до цього у неї можуть бувати періодичні блювоти (можливо з кров’ю), незвичайна поведінка (млявість або навпаки, надмірна активність). Якщо ви відчуваєте, що з вашою кішкою щось не в порядку, зверніться до ветеринара і це допоможе запобігти більш важкі наслідки

Основні категорії хвороб кішок це інфекційні, паразитні, внутрішні незаразні і хірургічні захворювання. Тут ми розглянемо найбільш зустрічаються хвороби у всіх типів кішок.

Грудки вовни

Дуже часто у кішок виникають проблеми з травленням через наявність грудок вовни в шлунку. Вони туди потрапляють, коли кішка себе вилизує. Цей клубок потрапляє в шлунок і частково або повністю може заблокувати травлення. Симптомами цієї хвороби є слабкість, нудота, відсутність апетиту. Також, якщо кішку багато нудить, вам буде потрібно перевірити блювотні маси на наявність грудок вовни. Якщо такі є, вам варто звернутися до ветеринара. Також профілактикою може служити періодичне розчісування. Можливою домашньої допомогою буде парафін і вазелінове масло.

Запор

Причинами запору найчастіше є неправильне харчування, все та ж шерсть, а також особливі розлади кишечника. Часто повторювані запори можуть стати причиною серйозних проблем, і тому при їх виявленні варто звернутися до ветеринара. Якщо випадок легкий, можна використовувати спеціальну дієту, використання клітковини і їжі з великим вмістом води. Також можливе застосування парафінового і вазелінового масла (орально, разом з їжею). Але будьте обережні, не перестарайтеся з застосуванням цих засобів.

Застуда

Застуда у кішок, також як і у людей може виникати від різких перепадів температур і протягів. Симптомами застуди є гарячий ніс, чхання, кашель, слабкість. Якщо кішка переносить застуду важко, необхідно звернутися до фахівця. Якщо хворобу на ранній стадії, можливо лікування за допомогою спеціальних антибіотиків, аскорбінової кислоти. Також вводять гентаміцин внутрішньом’язово 2 рази на день, норсульфазол 3 рази в день і іммунофан раз в 2 дня.